Ana sayfa Moda&Güzellik Sodanın Cilde Faydaları Nelerdir? İnanılmaz Etkiler

Sodanın Cilde Faydaları Nelerdir? İnanılmaz Etkiler

157
0
sodanın cilde faydaları

Doğada bulunan maden suyu ve soda, içerisinde çok sayıda mineral bulundurmaktadır. Bu mucizevi içecek ülkemizde yoğun olarak kullanılmaktadır. Sodanın cilde faydaları, içerisinde bulunan zengin minerallerle ilgilidir.

Sodanın Cilde Faydaları Nelerdir?

Soda ile maden suyu içerisinde yer alan mineraller tarafından sağlanan faydalar oldukça fazladır. Bunların ciltte kendini göstermesi için uygun bir şekilde uygulanması gerekiyor. Genel olarak maden suyunun cilde faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • İçerisindeki zengin vitamin ve mineraller sayesinde cildi besleyen soda, cildinizin kendini yenilemesini kolaylaştırır.
  • Astringent (büzme) özelliğine sahip olan soda, cildin sıklaşmasını sağlar ve genişleyen gözeneklerin eski haline dönmesinde etkili olur.
  • Büzme özelliği, cildin sıkılaşmasını ve gerginleşmesini sağlar. Böylece ciltteki sarkmalar yok olur.
  • Anti bakteriyel özelliğe sahip olan soda, ciltte biriken yağların ve kirlerin arındırılmasında kullanılır.
  • Düzenli olarak kullanılan maden suyu ve soda, nemlendirici etki yapar ve cildin kurumasını engeller.
  • Anti bakteriyel özelliği, sivilcelerin oluşmasını engeller ve mevcut sivilcelerin kısa sürede iyileşmesini sağlar.
  • Uygun bir şekilde uygulandığında, ciltteki lekelerin giderilmesinde etkilidir.
  • Doğal tonikler arasında gösterilen maden suyu ve soda, kimyasal içermez.

Maden suyu ve sodanın cilde faydaları bu şekildedir. Bundan dolayı da farklı uygulamaları vardır.

Saçlarınızın eski parlak ve canlı görüntüsüne kavuşması için zeytinyağlı saç maskesi deneyebilirsiniz.

sodanın cilde faydaları

Soda ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Sodanın cilde faydaları yukarıda genel olarak sıralanmıştır. Buradaki en önemli sorun soda ile cilt bakımının nasıl yapılacağıdır. Bunun için farklı uygulamalar vardır. Bunlar şu şekildedir:

Buzlu Maden Suyu

Sağlıksız ve cansız bir görünüme sahip bir cildiniz varsa bu yöntemi her gün uygulayabilirsiniz. Bir şişe maden suyu ile bir adet limonun suyunu karıştırıp buzluğa atın ve donmasını sağlayın. Oluşan buzu, her gün yüzünüze uygulayabilirsiniz. Zamanla cildiniz temizlenecek ve cansız görüntüsünden kurtulacaktır.

Maden Suyu Maskesi

Bu maskeyi hazırlamak için öncelikle 2 tatlı kaşığı maden suyu ile bir yemek kaşığı kuru kahve temiz bir kapta karıştırılır. Daha sonra içerisine yarım yemek kaşığı orijinal zeytinyağı eklenir. Bu aşamadan sonra ise yumuşak bir kıvam elde edilene kadar karıştırılmaya devam edilir.

Oluşan karışım cilde uygulanır ve 15 dakika beklenilir. Son olarak ise ovalanarak maske temizlenir ve işlem tamamlanmış olur. Uzmanlar cilt lekelerinden ve siyah noktalarından kurtulmak isteyenlerin bu maskeyi haftada iki defa yapmasını önermektedir.

Cildinizi güzelleştirmek için karbonat maskesi de deneyebilirsiniz.

Sodayla Yüz Yıkamak Cilde İyi Gelir Mi?

Bunların haricinde bazı uzmanlar tarafından önerilen sodayla yüz yıkamak, sodanın direkt olarak cilde uygulanması anlamına gelir. Sodanın cilde faydaları bilindiği için bazı insanlar tarafından denenen bu yöntemin etkisi, şüphesiz olumludur. Fakat göze kaçma riskinden dolayı, bu yöntemden kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.

Buradaki etkilerin kişilere göre değişebileceğinin unutulmaması gerekiyor. Bazı kadınlarda son derece olumlu olan yöntemler, bazılarında ise işe yaramayabilir.

Yazımız burada sona ermiştir. Bu konuya dair merak ettiklerinizi çekinmeden yorum olarak sorabilir ve uzmanlarımızın cevap vermesini isteyebilirsiniz. Ayrıca bu konudaki farklı deneyimlerinizi de bizimle paylaşabilir ve diğer ziyaretçilerimizin faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here